Wtorek 22.01.2019

liczba odwiedzin: 85465

Panel nawigacyjny

Kontakt

 • Zespół Szkół
  Szkoła Podstawowa
  z oddziałami gimnazjalnymi
  im. Marynarki Wojennej RP

  ul. Kościuszki 22
  82 - 112 Ostaszewo
  woj. pomorskie

  e-mail: zsostasz@o2.pl
 • ZS w Ostaszewie (sekretariat)
  tel/fax.- 055 247 13 46

  ZS w Ostaszewie (księgowość)
  tel. - 055 246 45 46

  SP w Nowej Cerkwi tel. - 055 247 15 21

  Przedszkole
  tel. - 055 247 13 22

Polecamy

Aktualnie na tablicy:

UWAGA!

Dnia 24.01.2019 o godzinie 17:00 w Szkole w Ostaszewie odbędzie się zebranie Rady Rodziców.


Informacja o rekrutacji do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2019/2020 wraz z harmonogramami znajduje się w zakładce: Dla rodziców/pliki do pobrania

 

RODO

Informacja - kliknij    Informacja ciąg dalszy - kliknij

Program „PAJACYK” – akcja pomocowa

                 

Od października roku szkolnego (2017/18) nasza szkoła ma zaszczyt brania udziału w programie dożywiania dzieci pod nazwą „Pajacyk”.
Akcja przeznaczona jest dla uczniów objętych obowiązkiem szkolnym, którzy potrzebują wsparcia.
Pomoc dzieciom z rodzin najuboższych była możliwa dzięki
Fundacji Strefa Mocy należącej do „Pajacykowej Sieci Pomocowej ”Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej.

  

    

 

    

Witamy na naszej stronie

Wydarzenia

 • Zbiórka słodyczy

  Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowała akcję zbierania słodyczy w naszej szkole. Cała społeczność szkolna okazała wielkie serce i udało się nam zebrać sporą ilość słodyczy. Zebrane słodycze w minione Święta Bożego Narodzenia w formie paczki zostały przekazane dzieciom z Domu Pomocy Społecznej Sióstr Jadwiżanek w Elblągu. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zbiórce.
  Szkolne Koło Wolontariatu
  Opracowała: Sylwia Korytkowska

 • Klasy piąte i szósta 18 grudnia miały okazje obejrzeć musical pt. ”Chłopcy z Placu Broni” z librettem Anny Markowskiej na podstawie książki Ferenca Molnára. Cudowna, bardzo efektowna, lekka i przyjemna opowieść o pięknej przyjaźni i lojalności. Historia małego Nemeczka, bohaterskiego Boki i jego chłopców, walczących o swój plac pozaszkolnych zabaw, znana jest doskonale wielu uczniom i ich rodzicom jako lektura szkolna i na stałe utkwiła w naszej świadomości. Teraz jej uniwersalny przekaz został wzbogacony o ponad dwadzieścia wzruszających utworów, dynamiczną choreografię oraz pełne autentyczności wokale młodych artystów, którzy przenoszą widza do Budapesztu u schyłku XIX wieku. 
  Spektakl opowiada o losach małego Nemeczka, niepozornego chłopca, należącego do grupy Chłopców z Placu Broni, który pozostając jedynym szeregowcem wśród swoich przyjaciół, udowadnia, że jego odwaga, honor i poświęcenie może zawstydzić niejednego z nich. Historia Nemeczka rozgrywa się na tle wojny o prawo do zabaw na tytułowym Placu Broni, pomiędzy chłopcami a ich rówieśnikami z  Ogrodu botanicznego. To ona jest wielkim sprawdzianem lojalności, bohaterstwa i męstwa dla tych kilku- i kilkunastolatków.
  Opracowała: Izabela Gutowska

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1986 r. To dowód uznania dla wielu osób z całego świata, które bezinteresownie poświęcają swój czas, aby nieść pomóc tym, którzy jej potrzebują. Wolontariusze dobrowolnie i bezinteresownie pomagają innym. Chętnie wspierają najuboższych: zbierają pieniądze podczas kwest, robią paczki świąteczne, organizują zbiórki rzeczy dla poszkodowanych, dla zwierząt ze schroniska i wiele innych inicjatyw. Jednak wolontariat to w dużej mierze dar serca. Aby całej społeczności szkolnej przypomnieć co to jest wolontariat i na czym on polega wolontariusze zrobili gazetkę na ten temat.
  Serdeczne życzenia, dalszych sukcesów oraz dalszej chęci pracy i zaangażowania w sprawy innych dla naszych wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu.
  Życzy Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Ostaszewie.

 • Zabawa andrzejkowa

  30 listopada 2018 r. starsi koledzy ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali swoim najmłodszym kolegom zabawę andrzejkową w Gminnym Domu Kultury i Sportu. Były tańce, zabawy ruchowe i oczywiście wróżby, których nie mogło zabraknąć. Rodzice dzieci zorganizowali słodki poczęstunek. Była również niespodzianka dla dzieci - jedna z mam malowała im buźki. Zabawa podobała się nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom, które w radosnych nastrojach wróciły szkoły i przedszkola. Na zakończenie uroczystości zgromadzone dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
  Opracowała: Sylwia Korytkowska

Wydarzenia-galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół
  Szkoła Podstawowa
  z oddziałami gimnazjalnymi
  im. Marynarki Wojennej RP

  ul. Kościuszki 22
  82 - 112 Ostaszewo
  woj. pomorskie

  e-mail: zsostasz@o2.pl
 • ZS w Ostaszewie (sekretariat)
  tel/fax.- 055 247 13 46

  ZS w Ostaszewie (księgowość)
  tel. - 055 246 45 46

  SP w Nowej Cerkwi tel. - 055 247 15 21

  Przedszkole
  tel. - 055 247 13 22

Galeria zdjęć