Panel nawigacyjny

Kontakt

 • Zespół Szkół
  Szkoła Podstawowa
  z oddziałami gimnazjalnymi
  im. Marynarki Wojennej RP

  ul. Kościuszki 22
  82 - 112 Ostaszewo
  woj. pomorskie

  e-mail: zsostasz@o2.pl
 • ZS w Ostaszewie (sekretariat)
  tel/fax.- 055 247 13 46

  ZS w Ostaszewie (księgowość)
  tel. - 055 246 45 46

  SP w Nowej Cerkwi tel. - 055 247 15 21

  Przedszkole
  tel. - 055 247 13 22

Polecamy

Aktualnie na tablicy:

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w dniu 22.06.2018 (piątek):

Ostaszewo: 
Msza św - godz 7:30
Zakończenie roku szkolnego - godz 8:15

Nowa Cerkiew:
Msza św. - godz 9:45
Zakończenie roku szkolnego - godz 10:30

Dowozy i odwozy w dniu zakończenia roku szkolnego

                             DOWOZY

W dniu 22 czerwca 2018 dla wszystkich uczniów oraz dzieci 5-letnich i „0” dowozy odbędą się bez zmian według planu tygodniowego.

                                 Uwaga!
Uczniowie klas IV-VII i Gimnazjum nie będą zabierani drugim kursem autobusów (kursy wyłącznie dla klas młodszych)
 

                             ODWOZY

                   SZKOŁA W OSTASZEWIE:
11:00 - Piaskowiec (11:05), Pułkownikówka (11:10), N.Kościelnica (11:15)

11:00 - Komarówka (11:05), Jeziernik (11:10), Lubiszynek I (11:15)

11:20 - Gniazdowo (11:25), N.Cerkiew (11:30), Palczewo (11:40)


                  SZKOŁA W NOWEJ CERKWI:
12:00 - Palczewo (12:10)

12:00 – Ostaszewo skrzyż. (12:10), Ostaszewo szkoła (12:15), Piaskowiec (12:20), Pułkownikówka (12:25), N.Kościelnica (12:30)

12:20 - Gniazdowo (12:25), Komarówka (12:30), Jeziernik (12:35),  Lubiszynek I (12:40)
 

Czwartek 21.06.2018

Statistics

liczba odwiedzin: 42812

RODO

 


INFORMACJA ciąg dalszy

Program „PAJACYK” – akcja pomocowa

                 

Od października bieżącego roku szkolnego (2017/18) nasza szkoła ma zaszczyt brania udziału w programie dożywiania dzieci pod nazwą „Pajacyk”.
Akcja przeznaczona jest dla uczniów objętych obowiązkiem szkolnym, którzy potrzebują wsparcia.
Pomoc dzieciom z rodzin najuboższych była możliwa dzięki
Fundacji Strefa Mocy należącej do „Pajacykowej Sieci Pomocowej ”Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej.

  

    

 

    

Witamy na naszej stronie

Wydarzenia

 • W dniu dzisiejszym tj. 6 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne „Trening komunikacji rówieśniczej”, w których udział wzięli uczniowie klasy VII sp oraz II i III gimnazjum. Były to warsztaty edukacyjne na temat barier w porozumiewaniu się, asertywności i poczucie własnej wartości przeprowadzone przez Panią psycholog. Młodzież mogła poznać jak realizować swoje prawa osobiste w kontaktach z ludźmi przy zachowaniu szacunku do siebie i innych.  Asertywność to ukształtowanie postawy, która pomoże w pełni wyrażać uczucia, opinie, potrzeby i oczekiwania, nie naruszając godności drugiej strony. Asertywność pomaga uporządkować relacje z otaczającymi ludźmi i wzmacnia wiarę we własne przekonania i siły. Relacje interpersonalne z rówieśnikami niejednokrotnie kształtują obraz samego siebie i samoocenę młodego człowieka. A to z kolei  warunkuje to czy umiemy odmawiać czy nie. Warsztaty pokazały młodzieży w jaki sposób budować pozytywne relacje, stawiać swoje granice i konsekwentnie odmawiać. Te elementy są niezbędne do zbudowania wysokiej i stabilnej samooceny. Uczniowie zyskali większy wgląd we własne potrzeby i wartości, a także uświadomi sobie potrzeby i perspektywę innych osób.  Młodzież mogła podczas warsztatów wyrażać własne uczucia, opinie i przekonania, reagować na krytykę, przyjmować ocenę innych. Ćwiczyli asertywność w kontaktach towarzyskich.
  Opracowała: Sylwia Korytkowska

 • Bank Spółdzielczy w Sztumie ogłosił swego czasu konkurs dla klas siódmych Szkół Podstawowych i klas drugich oraz trzecich Gimnazjum, w którym można było zgarnąć 1500 złotych dla klasy na wycieczkę i ruszyliśmy do tego wyzwania, i udało się!!! Z klasy 3 Gimnazjum 14 osób posiada konto w BS Sztum i o to chodziło, aby połowa klasy była posiadaczami takowego konta. Nasza 3 G znalazła się wśród laureatów, czyli otrzymała 1500 złotych. Nie mogliśmy odkładać wycieczki na później, bo później wszyscy odchodzą do szkół ponadgimnazjalnych, więc decyzja była natychmiastowa – wycieczka na Dzień Dziecka. 1 czerwca w piątek udaliśmy się do Gdańska, gdzie w FunArenie skorzystaliśmy z pokoju o nazwie Egzorcyzmy w Escape Room. Kolejną atrakcją był elektroniczny Paintball oraz przejażdżka gokartami. Dzień był upalny, ale w FunArenie mieszącej się na Stadionie Energa nie odczuwaliśmy gorąca. Na obiad zaliczyliśmy śmieciowe jedzonko oraz deser w postaci dobrze schłodzonych lodów. A dalej… uczta kinomana, czyli seans w kinie w klimatyzowanej sali, co było dużą przyjemnością. Film pt. „Deadpool 2” przyniósł wiele dziwnych wrażeń, a na pewno mnóstwo powiedzonek i zaskakujących akcji, a pyskaty Najemnik  dwoi się i troi, by sparodiować całe kino superbohaterskie, trup ściele się gęsto, protagoniści tasują żartami z iście zawadiackim zacięciem. Powrót do domu przebiegł bez problemówł. Wielkie dzięki dla Banku Spółdzielczego. za inicjatywę konkursu. 
  Wychowawca klasy 3G 

 • Dnia 29.05.2018 roku w Zespole Szkół w Ostaszewie odbył się I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "ŁAMIGŁÓWKA". Konkurs składał się z 6 etapów, tj:
  - zadania z zapałkami
  - sudoku
  - tangram
  - krzyżówka matematyczna
  - budowanie brył 
  - test wiedzy ogólnej z matematyki.
   
  W konkursie brało udział 6 drużyn z:
  - Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej
  - Zespół Szkół w Tujsku
  - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Drewnicy
  - Zespół Szkół w Stegnie
  - Szkoła Podstawowa w Lichowach
  - Zespół Szkół w Ostaszewie
   
  Uczniowie świetnie sobie radzili z zadaniami, najłatwiejsze zadanie okazało się z zapałkami oraz sudoku nikt nie popełnij błędu. Najtrudniejsza okazała się krzyżówka oraz test z wiedzy matematycznej.
   Największą ilość punktów zdobyła drużyna Niebieskich z Drewnicy - wielkie gratulacje :)
   Szczególne podziękowania należą się sponsorom bez których konkurs ten, nie miałby nagród i poczęstunku tj. Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Ostaszewie, Bank Spółdzielczy w Ostaszewie, Zespół Szkół w Ostaszewie, Centrum Malarskie "MB", Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Gdańskim.

 • Za Nami konkurs "Łap kasę z klasą" zorganizowany przez BS Sztum dla klas gimnazjalnych i VII klas szkoły podstawowej, koordynowany przez Panie z oddziału BS Sztum w Ostaszewie. Klasy mogły wygrać 1.500 zł jeżeli połowa uczniów danej klasy (min.50%) posiada lub założy konta Junior w określonym czasie i zgłosi ten fakt do BS Sztum, liczyła się szybkość, na zasadzie kto pierwszy ten wygrywa.
  Do konkursu mogły przystąpić szkoły z gmin, w których znajdują się placówki BS Sztum, nagród było 15 (mogło wygrać 15 klas po 1.500zl do wykorzystania na cel uzgodniony z wychowawcą).
  Na 15 klas w całym obszarze działania BS Sztum nasze klasy zgarnęły 5 nagród, każda po 1500 zł. Gratulacje dla klas VII i klas gimnazjalnych.

 • 25 maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Drewnicy odbył się konkurs recytatorski, w którym uczestniczyło dwudziestu recytatorów ze szkół podstawowych.
  Komisja konkursowa wybrała laureatów, wśród których wyróżniona została Patrycja Olszewska z naszej szkoły z klasy 5a. Patrycja oczarowała wdziękiem, miękkim głosem, doskonałą dykcją.
  Konkurs ma mieć charakter cykliczny, więc za rok można będzie spróbować i powalczyć o główną nagrodę. Bardzo ważny jest fakt, iż repertuar stanowiły utwory poetów lokalnych, dzięki czemu uczniowie mogli poznać twórców z regionu.
  Opracowała: Izabela Gutowska

 • Już po raz ósmy uczniowie ze szkół podstawowych powiatu nowodworskiego, zmagali się w drużynowym konkursie wiedzy z historii, przyrody i matematyki.  Szkolne eliminacje wyłoniły przedstawiciela klas IV, V i VI, którzy wspólnie tworzyli reprezentację swojej szkoły. W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Ostaszewie odbył się finał konkursu, gdzie po bardzo wyrównanej rywalizacji uzyskano następujące wyniki:
  1. Szkoła Podstawowa w Lubieszewie.
  2. Zespół Szkół w Ostaszewie.
  3. Szkoła Podstawowa Nr. 2 w NDG.
  4. Szkoła Podstawowa w Krynicy M.
  5. Szkoła Podstawowa w Stegnie.
  6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drewnicy.
  Podziękowania dla fundatorów nagród:
  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Pani Barbara Wysiecka, Rada Rodziców przy ZS w Ostaszewie, Piekarnia Ewizal Józef Rybicki w Kończewicach, Gmina Ostaszewo, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Wydział Biologi UG w Gdańsku.
  Dziękujemy za udział i gratulujemy.

Wydarzenia-galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół
  Szkoła Podstawowa
  z oddziałami gimnazjalnymi
  im. Marynarki Wojennej RP

  ul. Kościuszki 22
  82 - 112 Ostaszewo
  woj. pomorskie

  e-mail: zsostasz@o2.pl
 • ZS w Ostaszewie (sekretariat)
  tel/fax.- 055 247 13 46

  ZS w Ostaszewie (księgowość)
  tel. - 055 246 45 46

  SP w Nowej Cerkwi tel. - 055 247 15 21

  Przedszkole
  tel. - 055 247 13 22

Galeria zdjęć