Poniedziałek 15.10.2018

82 - 112 Ostaszewo
    woj. pomorskie

e-mail: zsostasz@o2.pl
  • ZS w Ostaszewie (sekretariat)
    tel/fax.- 055 247 13 46

ZS w Ostaszewie (księgowość)
    tel. - 055 246 45 46

SP w Nowej Cerkwi tel. - 055 247 15 21

tel. - 055 247 13 22

Aktualnie na tablicy:

W dniu 16 października (wtorek)        o godzinie 17:00 w szkole
w Ostaszewie odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

INFORMACJA ciąg dalszy

Program „PAJACYK” – akcja pomocowa

Od października bieżącego roku szkolnego (2017/18) nasza szkoła ma zaszczyt brania udziału w programie dożywiania dzieci pod nazwą „Pajacyk”.
Akcja przeznaczona jest dla uczniów objętych obowiązkiem szkolnym, którzy potrzebują wsparcia.
Pomoc dzieciom z rodzin najuboższych była możliwa dzięki
Fundacji Strefa Mocy należącej do „Pajacykowej Sieci Pomocowej ”Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej.

Wydarzenia

• Pierwsze dni w przedszkolu to zawsze okres trudny zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Maluchy z grupy 3-latków świetnie sobie radzą, wesoło się bawią, zjadają pyszne obiadki, odpoczywają. Przedszkole dla dzieci to naprawdę fajne miejsce, pełne rówieśników. Dzieciaki się socjalizują, rozwijają, uczą nowych umiejętności i współżycia w grupie.

"Bo w przedszkolu..." - Obrazek 1 "Bo w przedszkolu..." - Obrazek 2 "Bo w przedszkolu..." - Obrazek 3 "Bo w przedszkolu..." - Obrazek 4"Bo w przedszkolu..." - Obrazek 5 "Bo w przedszkolu..." - Obrazek 6

• Ostatni raz z moją klasą….

Jest taka piosenka na pożegnanie, której słowa uczyniłam powyższym tytułem. Grupa uczniów – prawie absolwentów naszego gimnazjum w dniach 15 – 18 czerwca odpoczywała na biwaku w malowniczo położonym nad jeziorami Przywidzu. Niby jedno jezioro a nazwy dwie – Małe Jezioro Przywidzkie i Duże Jezioro Przywidzkie. Nasze domki o numerach 18, 19, 20 w ośrodku Omega służyły świetnie za „apartamenty” – w pierwszym mieszkali chłopcy, w drugim pani, w trzecim dziewczęta. Domki usytuowane są nad mniejszym jeziorem, więc na niewielką plażę było kilka kroków. Niedziela okazała się najgorętsza, toteż można było się ochłodzić i wejść do wody. Oczywiście niezbyt daleko, bo nie było ratownika. Nie wszyscy byli zadowoleni, oj nie wszyscy! Odbyliśmy dwa wieczorne grille, przy których było dużo wspomnień z razem spędzonych chwil, pojawiły się nawet łzy. Udaliśmy się rowerami z wypożyczalni na objazd jezior. W tak pięknych okolicznościach przyrody nie dokuczało nam gorąco, a na dodatek droga wiodła przez las. Zauroczeni byliśmy Hobbitowym wzgórzem, na którym znajdują się domki do wynajęcia przez turystów – wyglądają w istocie jak hobbitowe. Przywidz jest wielkością zbliżony do Ostaszewa, jest piękna szkoła, przy której niedawno oddano do użytku dużą halę sportowo – widowiskową o nazwie Arena Przywidz. Nas najbardziej urzekło położenie. Trudno było wyjeżdżać, jeszcze trudniej uświadomić sobie, że w takim składzie już nigdy nie wyjedziemy – „coś się kończy, coś się zaczyna”.
    wych. klasy 3G Izabela

• Warsztaty profilaktyczne

W dniu dzisiejszym tj. 6 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne „Trening komunikacji rówieśniczej”, w których udział wzięli uczniowie klasy VII sp oraz II i III gimnazjum. Były to warsztaty edukacyjne na temat barier w porozumiewaniu się, asertywności i poczucie własnej wartości przeprowadzone przez Panią psycholog. Młodzież mogła poznać jak realizować swoje prawa osobiste w kontaktach z ludźmi przy zachowaniu szacunku do siebie i innych.  Asertywność to ukształtowanie postawy, która pomoże w pełni wyrażać uczucia, opinie, potrzeby i oczekiwania, nie naruszając godności drugiej strony. Asertywność pomaga uporządkować relacje z otaczającymi ludźmi i wzmacnia wiarę we własne przekonania i siły. Relacje interpersonalne z rówieśnikami niejednokrotnie kształtują obraz samego siebie i samoocenę młodego człowieka. A to z kolei  warunkuje to czy umiemy odmawiać czy nie. Warsztaty pokazały młodzieży w jaki sposób budować pozytywne relacje, stawiać swoje granice i konsekwentnie odmawiać. Te elementy są niezbędne do zbudowania wysokiej i stabilnej samooceny. Uczniowie zyskali większy wgląd we własne potrzeby i wartości, a także uświadomi sobie potrzeby i perspektywę innych osób.  Młodzież mogła podczas warsztatów wyrażać własne uczucia, opinie i przekonania, reagować na krytykę, przyjmować ocenę innych. Ćwiczyli asertywność w kontaktach towarzyskich.
    Opracowała: Sylwia Korytkowska

Wydarzenia-galeria zdjęć

• Zespół Szkół
    z oddziałami gimnazjalnymi