Panel nawigacyjny

82 - 112 Ostaszewo
    woj. pomorskie

e-mail: zsostasz@o2.pl
  • ZS w Ostaszewie (sekretariat)
    tel/fax.- 055 247 13 46

ZS w Ostaszewie (księgowość)
    tel. - 055 246 45 46

SP w Nowej Cerkwi tel. - 055 247 15 21

tel. - 055 247 13 22

Aktualnie na tablicy:

UWAGA!

Informacja o terminach szkoleń dla rodziców w ramach projektu „Nowoczesny i innowacyjny Zespół Szkół w Ostaszewie”  znajduje się w zakładce „DLA RODZICÓW”

Czwartek 18.01.2018

Statistics

Program „PAJACYK” – akcja pomocowa

Od października bieżącego roku nasza szkoła ma zaszczyt brania udziału w programie dożywiania dzieci pod nazwą „Pajacyk”.
Akcja przeznaczona jest dla uczniów objętych obowiązkiem szkolnym, którzy potrzebują wsparcia.
Pomoc dzieciom z rodzin najuboższych była możliwa dzięki
Fundacji Strefa Mocy należącej do „Pajacykowej Sieci Pomocowej ”Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej.

Wiadomości

• W Zespole Szkół w Ostaszewie w dniu 14 stycznia miał miejsce 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się pobić rekord zbiórki z kwotą 7485,90 złotych. Atrakcji tego dnia nie brakowało: imprezę otworzył koncert Katarzyny Matysiak, przez niemal cały czas trwania uroczystości odbywały się występy artystyczne, uruchomione zostały sale gier i zabaw, a w specjalnie przygotowanym bufecie można się było posilić na ciepło i słodko. Występ najmłodszej grupy uczniów porwał zgromadzonych. Również kolaż słowno-muzyczny przygotowany pod czujnym okiem wychowawcy przez klasę II gimnazjalną zrobił duże wrażenie i poruszył publiczność. Ciekawość zgromadzonych wzbudził swoim występem zespół „Żuławianki”. Wielką popularnością wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy. Uwagę przyciągało stoisko wystawowe Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”, przy którym można było dowiedzieć się, jakie ptaki zamieszkują nasze tereny. Gościliśmy również strażaków, którzy uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy. Największe emocje wzbudziła jednak licytacja, podczas której można było nabyć wiele ciekawych i atrakcyjnych przedmiotów. Imprezę zamknęło tradycyjne „światełko do nieba”. Cała suma zebrana podczas 26 finału WOŚP przekazana zostanie na leczenie noworodków.
    Tekst i zdjęcia: ZS Ostaszewo

• Przed świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół w Ostaszewie odbyła się zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu. Panie Sylwia Korytkowska i Agata Pąsik zorganizowały szkolną akcję charytatywną, której celem było zebranie słodyczy dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu. Przez okres niecałego miesiąca tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli możliwość podzielenia się z najmłodszymi czymś słodki. Pomaganie daje radość płynącą z kontaktu z drugą osobą oraz z poczucia czynienia dobra. W pomaganiu kierujemy się na potrzeby i pragnienia innych. Dzięki zaangażowaniu się w akcję poprzez przyniesienie słodyczy mogliśmy przygotować naprawdę duże trzy słodkie paczki.
    Przed wigilią Bożego Narodzenia podarunek został przekazany na ręce siostry Elwiry, która przekazała nasze paczki dzieciom. Za przekazane słodycze otrzymaliśmy podziękowania od sióstr i dzieci. Nieduży to gest, ale owocujący dziecięcą radością, tym bardziej cieszącą, że wywołaną w okresie przedświątecznym. Być może, choć w tak niewielkim stopniu, udało się ożywić – przynajmniej na chwilę – magię świąt i czar św. Mikołaja.

• 9 grudnia grupy projektowe ruszyły w rejs autobusem do Gdańska, aby tunelem pod Martwą Wisłą dojechać do stadionu Energa; tam właśnie znajduje się Fun arena, w której odbyły się zajęcia sportowe, czyli skoki na trampolinach pod czujnym okiem trenera. Trzeba dodać, że ten trener na samym wstępie podniósł adrenalinę dziewczynom, bo był bardzo młody, ale też bardzo profesjonalny i dużo wymagał. Imponująca była też ilość i jakość trampolin. Takie zwykłe skoki a przyczyniają się do poprawy koordynacji, powodują skupianie uwagi na utrzymaniu równowagi, koordynują prace błędnika i ……
    W porze obiadowej niestety wygrało „śmieciowe” jedzenie, ale uczestnicy nie mają go na co dzień, więc poczuli się rozgrzeszeni.
    Po dawce ćwiczeń sportowych – kino, czyli dla każdego coś miłego; cała grupa podzieliła się na mniejsze dwie , aby udać się do dwu sal w Cinema. Nie chcieliśmy nikogo zmuszać do oglądania filmu, na który być może nie mieli ochoty, stąd taki podział i dwa różne seanse.  W kinie oczywiście wygodne miejsca, jakiś popcorn, wcześniej  lody czy coś tam jeszcze innego.
    Czas upłynął szybko, w drodze powrotnej nad dobrym nastrojem czuwał jeden z uczestników, który zabawiał wszystkich śląskimi nazwami i powiedzonkami . Był jeszcze powrót do kina już z drogi, bo okazało się, że nie mieliśmy jednego ……. plecaka, uczestnicy byli wszyscy. Pan kierowca bez namysłu zawrócił niczym krążownikiem szos, abyśmy mogli odzyskać zgubę; udało się – zaginiony w sali kinowej zapłakany plecak odnalazł

Wydarzenia-galeria zdjęć

• Zespół Szkół
    z oddziałami gimnazjalnymi