• Wycieczki

• WYCIECZKA DO FROMBORKA

26 kwietnia 2023r uczniowie klas drugich i klasy trzeciej wyjechali na wycieczkę do Fromborka. Najpierw w muzeum odbyła się lekcja o Mikołaju Koperniku oraz dzieci obejrzały zgromadzone tam ciekawe eksponaty. Następnie udaliśmy się do Planetarium, gdzie słuchając opowieści Księżyca „wędrowaliśmy” po naszym Układzie Słonecznym i poznawaliśmy kolejne gwiazdozbiory. Odważni „wspięli” się na wieżę, aby obejrzeć panoramę miasta. Na zakończenie wycieczki przed wyjazdem z Fromborka dzieci kupiły drobne pamiątki. Był to dzień pełen przeżyć i wrażeń, który na długo zapadnie nam w pamięci.

Opracowała: A. Łopatko

WYCIECZKA DO NADMORSKIEGO LASU

Każda  pora  roku  stwarza  okazję  do  obserwowania  bogactw  przyrody  i  różnych  zjawisk  z  nią  związanych. 19 września 2022r wykorzystując piękną pogodę wyjechaliśmy na wycieczkę. Dzięki  wycieczce autokarowej do Jantaru, dzieci z klas I – III mogły poznać  leśne środowisko  przyrodnicze i środowisko nadmorskie.
          Zebrany  w  czasie  wycieczki  materiał  przyrodniczy  wzbogacił  nasz „kącik  przyrody”. Będzie  wykorzystywany  do  wielu  zajęć  plastycznych i dydaktycznych,  dzięki  którym  staną się  one  bardziej  atrakcyjne.

Opracowała: A. Łopatko

WYCIECZKA DO FABRYKI ELFÓW W GDAŃSKU

Dnia 19.12.2018 r. odbyła się wycieczka autokarowa do Gdańska – do Wielkiej Fabryki Elfów. Uczestniczyły w niej dzieci z grupy „0” A i B. Podczas bajecznej podróży po fabryce dzieci odwiedzali 10 punktów z atrakcjami pod opieką Elfa – przewodnika.
          Celem wycieczki było wprowadzenie naszych milusińskich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – rozwijanie aktywności ruchowej dziecka, udział w grach zręcznościowych, rozwiązywanie zagadek logicznych oraz zadań edukacyjnych. Na zakończenie tej wspaniałej podróży dzieci spotkały się Świętym Mikołajem, który wręczył dzieciom dyplomy – Pomocnika Elfa.
          O godzinie 16.00 dzieci pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do domu.
          Opracowała: E. Cydzik

WYCIECZKA DO MULTIKINA

W wycieczce autokarowej do Multikina w Elblągu na bajkę Grench uczestniczyły dzieci z grupy "0" oraz grupa dzieci 5-letnich. Ta zabawna, pełna ciepła historia świąteczna dostarczyła naszym milusińskim mnóstwo wrażeń.

Opracowała: Elżbieta Cydzik

WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO LASU I NAD MORZE.

Dzieci z grupy 5-latków oraz uczniowie klas “0” a i b ze szkoły w Nowej Cerkwi, uczestniczyły razem w wycieczce tropem Pani Jesieni  Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Poznawanie przyrody patrząc, słuchając i dotykając. Obserwacja lasu, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście , szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Natomiast morze przywitało nas spokojem i szumem fal, a plaża zaprosiła dzieci do zabawy. Śniadanie na plaży smakowało jak nigdy dotąd  Niestety czas wracać do przedszkola!

Opracowała W. Rajczewska

WYJAZD DO TEATRU

10 października 2017 roku dzieci ze szkoły w Nowej Cerkwi były w teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na przedstawieniu „Zaczarowane krzesiwo”. Widowisko dostarczyło dzieciom wielu wrażeń i wprowadziło w świat baśni. Udział w spektaklu teatralnym to ważny aspekt w edukacji społecznej. Dzieci mogą nauczyć się wielu rzeczy poprzez doświadczanie ich, jak np. umiejętność zachowania się w teatrze, korzystania z szatni teatralnej, zachowania się na widowni.

Opracowała: Anna Łopatko