Panel nawigacyjny

 • Archiwum zamieszczonych wydarzeń

 • "DROGI DO WOLNOŚCI"

  CZYLI 99  ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  Narodowe Święto Niepodległości to zawsze okazja do uroczystości o charakterze patriotycznym i właśnie dlatego 10 listopada 2017 roku w szkole w Ostaszewie na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 3 gimnazjum zasilonych przez siódmoklasistów.

  Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego w obecności Pocztu Sztandarowego naszej szkoły społeczność szkolna miała okazję obejrzeć montaż słowno-muzyczny dotyczący tragicznej historii państwa polskiego i Polaków, którzy usiłowali odzyskać niepodległość ukochanej ojczyzny.

  Były wiersze, piosenki, prezentacje multimedialne, a wszystko po to, aby trafić do jak największej liczby uczniów, przemówić słowem, muzyką lub obrazem; organizatorzy przyjęli bowiem zasadę, że dla każdego coś miłego, czy się udało? Oceny powinni dokonać widzowie. Popularne pieśni patriotyczne wykonywał chórek, czyli uczennice klasy 3 gimnazjum, którym niekiedy pomagali dzielni koledzy z tej samej klasy.

  Po apelu uczniowie świętowali na sportowo. Odbył się mecz piłki siatkowej „Ku wolności”, bo właśnie rozgrywki między nauczycielami a uczniami przebiegały się pod takim hasłem.

  Następnego dnia, czyli 11 listopada przedstawienie można było obejrzeć w budynku szkoły w Nowej Cerkwi, ponieważ tam właśnie Koło Gospodyń Wiejskich oraz proboszcz  organizowali obchody Dnia Niepodległości połączone z odpustem parafialnym. Przed występem naszych „dużych” artystów popis dali uczniowie klas młodszych a konkretniej klasy 3b.

  Organizatorzy

 • Jesiennymi drogami, w deszczu żółtych liści klasa VI b wraz ze swoim opiekunem projektu Magdaleną Natkańską przejechała rowerami z Ostaszewa przez Gniazdowo i Nową Cerkiew do Palczewa. Celem rajdu, obok podziwiania polskiej złotej jesieni i wspólnej rekreacji, było zwiedzanie regionalnych zabytków. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali wiadomości o lokalnych kościołach i domach podcieniowych. Prawdziwą, unikatową perełką żuławskiej architektury okazał się drewniany, niewielki acz uroczy kościółek w Palczewie zbudowany w 1712 roku. Dzięki uprzejmości pana Macieja Olbryka, mieszkańca Palczewa i taty jednej z uczennic, mogliśmy podziwiać bogate, barokowe wnętrze kościoła, które kryje piękne rzeźby i ludowe malowidła ścienne. Pan Maciej oprowadził nas też i opowiedział o unikatowym w swych kształtach, murowano – drewnianym wiatraku holenderskim, który pochodzi z połowy XIX wieku. Wiatrak liczy aż cztery kondygnacje i trzy z nich mogliśmy oglądać na własne oczy. „Bebechy” wiatraka zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Ostatnim przystankiem rajdu był park w Palczewie, a tam ognisko i pieczenie kiełbasek. Spotkaliśmy tu naszych szkolnych kolegów, a jeden z nich był ze swoim szynszylem, z którym bawiliśmy się w ganianego. Było fajnie, bo razem i zabawnie, a przy okazji edukacyjnie :-)

  Opracowała: Magdalena Natkańska.

 •        W piątek 13 października celebrowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Zaproszeni goście, bardziej wystrojeni niż zwykle nauczyciele, uroczysta akademia, galowe stroje uczniów, kwiaty i niespodzianki podkreśliły wagę tego szczególnego dla nauczycieli i pracowników szkoły dnia.
         Tegoroczna akademia przyjęła formę Gali Oskarowej. Nauczyciele i pracownicy szkoły, każdy w swojej kategorii, zostali obdarowani Owocowym Oskarem i pamiątkowym dyplomem. Zabawne kategorie charakteryzowały nauczany przedmiot bądź też charakter nagradzanego. To tylko niektóre z nich: „Matka Polka Dyrektorka”, „Uczniowie nie gęsi, język polski dobrze znają”, „Sik pryk, skok w bok, rzut beretem”, „Pitagolas, ups, przepraszam – Pitagoras” czy „Śpiewam, tańczę, recytuję, wkręcam śrubki i ceruję”.
         Repertuar muzyczny Gali przypomniał wszystkim niegdysiejsze szlagiery. „Nie liczę godzin i lat”, „Jak się masz kochanie” czy „Wszystkiego najlepszego” w nie jednym przywołały wspomnienia, a uczniowie mieli okazję poznać znane kiedyś polskie przeboje./Magdalena Natkańska.
  Akademię przygotowali: Magdalena Natkańska, Paulina Łącka, Tomasz Stroynowski wraz z uczniami klasy VI b, VII a i VIIb.

 • W dniach 29.09 - 05.10.2017 w Naszej Szkole świętowaliśmy tydzień Tabliczki Mnożenia.  Zaczęliśmy w bardzo ważnym dniu dla wszystkich, ponieważ każdy ostatni piątek września został ogłoszony "Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia" ale my stwierdziliśmy, że jeden dzień to za mało, zatem ogłosiliśmy " Tydzień Tabliczki Mnożenia" i tak to wszystko się zaczęło...
  Na początku wybraliśmy "mistrza Tabliczki Mnożenia" w poszczególnych klasach, oto laureaci:

  IVA Jost Bartosz
  IVB Dorocki Mateusz
  VA Breczko Oskar
  VB Radziszewski Dawid
  VIA Kwiecień Daniel
  VIB Maciejewski Wiktor
  VIIA Kosałka Justyna
  VIIB Korytkowski Filip
  IIA gimn Gorczyńska Julia
  IIB gimn Kicińska Aleksandra
  IIIA gimn Banasik Arkadiusz

  W piątek na długich przerwach uczniowie pytali uczniów oraz pracowników szkoły o znajomość tabliczki mnożenia- akcja pt." młodsi się pytają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają"- było wiele wątpliwości co do odpowiedzi ale przeważnie były to one poprawne.
  Od poniedziałku do czwartku w niektórych klasach tabliczka mnożenia cały czas towarzyszyła. Uczniowie rozwiązywali karty pracy, malowali rysunki, uczyli się nowych metod zapamiętywania tabliczki mnożenia oraz grali w memory. Było wiele uśmiechu, nowych doświadczeń i chęci do nauki.
  Opracowała M. Czajkowska, P. Łącka

 • „List do taty” to nazwa konkursu, który organizowało biuro Senatora Czarnobaja. Uczniowie naszej szkoły przed wakacjami napisali około dwudziestu prac konkursowych, z czego dziewięć otrzymało wyróżnienie:

  • Marcel Książka
  • Kinga Olszewska
  • Maja Gutowska
  • Daniel Kwiecień
  • Julia Wycichowska
  • Małgorzata Staniszewska
  • Tomasz Borek
  • Marta Chrząszcz
  • Patrycja Olszewska
    

   Właśnie z tego powodu otrzymaliśmy zaproszenie na galę wręczenia nagród, która odbyła się w Urzędzie Miasta w Kwidzynie. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy i pendrivy, słodki poczęstunek i najważniejszą nagrodę – wiosenny wyjazd do Warszawy, aby odwiedzić Senat RP oraz zobaczyć wybrane miejsca w stolicy; szczegółowy plan wycieczki będzie ustalany z opiekunami. Sam budynek Urzędu Miasta w Kwidzynie jest bardzo piękną budowlą i spodobał się nam jak go tylko zobaczyliśmy, wewnątrz prezentował się równie pięknie. Uroczystość nie była długa, ale konkretna. Zwyciężczynią z okręgu Pomorskiego zastała uczennica szkoły w Malborku, której złożyliśmy gratulacje.
  Reasumując – a jednak warto brać udział w konkursach proponowanych przez nauczycieli lub inne osoby.
  Opracowała: Izabela Gutowska

 • Dnia 03.10.2017 r. Uczniowie klasy 6 byli na wycieczce w Gdańsku. Plan wycieczki był bardzo napięty. Na samym początku odbyliśmy spacer po Starym Mieście, następnie weszliśmy do "Domu Przyrodnika" gdzie mieli lekcję pt" tajniki pracy archeologa". Uczniowie dowiedzieli się kim są archeolodzy, jak wygląda ich praca. Następnie uczniowie wcielili się w rolę Archeologów. Dotykali, rysowali i opisywali przedmioty z czasów starożytnych. Po ciężkiej pracy udaliśmy się na rozrywkę. Ale nie było tak łatwo. Na początku uczniowie robili pizzę , którą po upieczeniu skosztowali. Na sam koniec były kręgle. Uśmiechu nie brakowało.
  Opracowała: Paulina Łącka

 • W dniu 18 września po raz kolejny 40 osobowa grupa uczniów naszej szkoły kibicowała Lechii Gdańsk. Emocjonujące do końca spotkanie z Jagielonią Białystok skończyło się wynikiem 3 : 3. Podziękowania dla wzorowo zachowującej się młodzieży szkolnej i dla opiekunów.
  Opracował: Sławomir Rozwalak

Wydarzenia-galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół
  Szkoła Podstawowa
  z oddziałami gimnazjalnymi
  im. Marynarki Wojennej RP

  ul. Kościuszki 22
  82 - 112 Ostaszewo
  woj. pomorskie

  e-mail: zsostasz@o2.pl
 • ZS w Ostaszewie (sekretariat)
  tel/fax.- 055 247 13 46

  ZS w Ostaszewie (księgowość)
  tel. - 055 246 45 46

  SP w Nowej Cerkwi tel. - 055 247 15 21

  Przedszkole
  tel. - 055 247 13 22

Galeria zdjęć