Panel nawigacyjny

 • Archiwum zamieszczonych wydarzeń

 • "Bo w przedszkolu..."

  Pierwsze dni w przedszkolu to zawsze okres trudny zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Maluchy z grupy 3-latków świetnie sobie radzą, wesoło się bawią, zjadają pyszne obiadki, odpoczywają. Przedszkole dla dzieci to naprawdę fajne miejsce, pełne rówieśników. Dzieciaki się socjalizują, rozwijają, uczą nowych umiejętności i współżycia w grupie.

  "Bo w przedszkolu..." - Obrazek 1 "Bo w przedszkolu..." - Obrazek 2 "Bo w przedszkolu..." - Obrazek 3 "Bo w przedszkolu..." - Obrazek 4"Bo w przedszkolu..." - Obrazek 5 "Bo w przedszkolu..." - Obrazek 6

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Ostatni raz z moją klasą….

  Jest taka piosenka na pożegnanie, której słowa uczyniłam powyższym tytułem. Grupa uczniów – prawie absolwentów naszego gimnazjum w dniach 15 – 18 czerwca odpoczywała na biwaku w malowniczo położonym nad jeziorami Przywidzu. Niby jedno jezioro a nazwy dwie – Małe Jezioro Przywidzkie i Duże Jezioro Przywidzkie. Nasze domki o numerach 18, 19, 20 w ośrodku Omega służyły świetnie za „apartamenty” – w pierwszym mieszkali chłopcy, w drugim pani, w trzecim dziewczęta. Domki usytuowane są nad mniejszym jeziorem, więc na niewielką plażę było kilka kroków. Niedziela okazała się najgorętsza, toteż można było się ochłodzić i wejść do wody. Oczywiście niezbyt daleko, bo nie było ratownika. Nie wszyscy byli zadowoleni, oj nie wszyscy! Odbyliśmy dwa wieczorne grille, przy których było dużo wspomnień z razem spędzonych chwil, pojawiły się nawet łzy. Udaliśmy się rowerami z wypożyczalni na objazd jezior. W tak pięknych okolicznościach przyrody nie dokuczało nam gorąco, a na dodatek droga wiodła przez las. Zauroczeni byliśmy Hobbitowym wzgórzem, na którym znajdują się domki do wynajęcia przez turystów – wyglądają w istocie jak hobbitowe. Przywidz jest wielkością zbliżony do Ostaszewa, jest piękna szkoła, przy której niedawno oddano do użytku dużą halę sportowo – widowiskową o nazwie Arena Przywidz. Nas najbardziej urzekło położenie. Trudno było wyjeżdżać, jeszcze trudniej uświadomić sobie, że w takim składzie już nigdy nie wyjedziemy – „coś się kończy, coś się zaczyna”.
  wych. klasy 3G Izabela Gutowska

 • Warsztaty profilaktyczne

  W dniu dzisiejszym tj. 6 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne „Trening komunikacji rówieśniczej”, w których udział wzięli uczniowie klasy VII sp oraz II i III gimnazjum. Były to warsztaty edukacyjne na temat barier w porozumiewaniu się, asertywności i poczucie własnej wartości przeprowadzone przez Panią psycholog. Młodzież mogła poznać jak realizować swoje prawa osobiste w kontaktach z ludźmi przy zachowaniu szacunku do siebie i innych.  Asertywność to ukształtowanie postawy, która pomoże w pełni wyrażać uczucia, opinie, potrzeby i oczekiwania, nie naruszając godności drugiej strony. Asertywność pomaga uporządkować relacje z otaczającymi ludźmi i wzmacnia wiarę we własne przekonania i siły. Relacje interpersonalne z rówieśnikami niejednokrotnie kształtują obraz samego siebie i samoocenę młodego człowieka. A to z kolei  warunkuje to czy umiemy odmawiać czy nie. Warsztaty pokazały młodzieży w jaki sposób budować pozytywne relacje, stawiać swoje granice i konsekwentnie odmawiać. Te elementy są niezbędne do zbudowania wysokiej i stabilnej samooceny. Uczniowie zyskali większy wgląd we własne potrzeby i wartości, a także uświadomi sobie potrzeby i perspektywę innych osób.  Młodzież mogła podczas warsztatów wyrażać własne uczucia, opinie i przekonania, reagować na krytykę, przyjmować ocenę innych. Ćwiczyli asertywność w kontaktach towarzyskich.
  Opracowała: Sylwia Korytkowska

 • Nagła i niespodziewana kasa

  Bank Spółdzielczy w Sztumie ogłosił swego czasu konkurs dla klas siódmych Szkół Podstawowych i klas drugich oraz trzecich Gimnazjum, w którym można było zgarnąć 1500 złotych dla klasy na wycieczkę i ruszyliśmy do tego wyzwania, i udało się!!! Z klasy 3 Gimnazjum 14 osób posiada konto w BS Sztum i o to chodziło, aby połowa klasy była posiadaczami takowego konta. Nasza 3 G znalazła się wśród laureatów, czyli otrzymała 1500 złotych. Nie mogliśmy odkładać wycieczki na później, bo później wszyscy odchodzą do szkół ponadgimnazjalnych, więc decyzja była natychmiastowa – wycieczka na Dzień Dziecka. 1 czerwca w piątek udaliśmy się do Gdańska, gdzie w FunArenie skorzystaliśmy z pokoju o nazwie Egzorcyzmy w Escape Room. Kolejną atrakcją był elektroniczny Paintball oraz przejażdżka gokartami. Dzień był upalny, ale w FunArenie mieszącej się na Stadionie Energa nie odczuwaliśmy gorąca. Na obiad zaliczyliśmy śmieciowe jedzonko oraz deser w postaci dobrze schłodzonych lodów. A dalej… uczta kinomana, czyli seans w kinie w klimatyzowanej sali, co było dużą przyjemnością. Film pt. „Deadpool 2” przyniósł wiele dziwnych wrażeń, a na pewno mnóstwo powiedzonek i zaskakujących akcji, a pyskaty Najemnik  dwoi się i troi, by sparodiować całe kino superbohaterskie, trup ściele się gęsto, protagoniści tasują żartami z iście zawadiackim zacięciem. Powrót do domu przebiegł bez problemówł. Wielkie dzięki dla Banku Spółdzielczego. za inicjatywę konkursu. 
  Wychowawca klasy 3G 

 • Konkurs matematyczny - "Łamigłówka"

  Dnia 29.05.2018 roku w Zespole Szkół w Ostaszewie odbył się I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "ŁAMIGŁÓWKA". Konkurs składał się z 6 etapów, tj:
  - zadania z zapałkami
  - sudoku
  - tangram
  - krzyżówka matematyczna
  - budowanie brył 
  - test wiedzy ogólnej z matematyki.
   
  W konkursie brało udział 6 drużyn z:
  - Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej
  - Zespół Szkół w Tujsku
  - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Drewnicy
  - Zespół Szkół w Stegnie
  - Szkoła Podstawowa w Lichowach
  - Zespół Szkół w Ostaszewie
   
  Uczniowie świetnie sobie radzili z zadaniami, najłatwiejsze zadanie okazało się z zapałkami oraz sudoku nikt nie popełnij błędu. Najtrudniejsza okazała się krzyżówka oraz test z wiedzy matematycznej.
   Największą ilość punktów zdobyła drużyna Niebieskich z Drewnicy - wielkie gratulacje :)
   Szczególne podziękowania należą się sponsorom bez których konkurs ten, nie miałby nagród i poczęstunku tj. Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Ostaszewie, Bank Spółdzielczy w Ostaszewie, Zespół Szkół w Ostaszewie, Centrum Malarskie "MB", Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Gdańskim.

 • Konkurs "Łap kasę z klasą"

  Za Nami konkurs "Łap kasę z klasą" zorganizowany przez BS Sztum dla klas gimnazjalnych i VII klas szkoły podstawowej, koordynowany przez Panie z oddziału BS Sztum w Ostaszewie. Klasy mogły wygrać 1.500 zł jeżeli połowa uczniów danej klasy (min.50%) posiada lub założy konta Junior w określonym czasie i zgłosi ten fakt do BS Sztum, liczyła się szybkość, na zasadzie kto pierwszy ten wygrywa.
  Do konkursu mogły przystąpić szkoły z gmin, w których znajdują się placówki BS Sztum, nagród było 15 (mogło wygrać 15 klas po 1.500zl do wykorzystania na cel uzgodniony z wychowawcą).
  Na 15 klas w całym obszarze działania BS Sztum nasze klasy zgarnęły 5 nagród, każda po 1500 zł. Gratulacje dla klas VII i klas gimnazjalnych.

 • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski –„ Żuławy – moja mała Ojczyzna”

  25 maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Drewnicy odbył się konkurs recytatorski, w którym uczestniczyło dwudziestu recytatorów ze szkół podstawowych.
  Komisja konkursowa wybrała laureatów, wśród których wyróżniona została Patrycja Olszewska z naszej szkoły z klasy 5a. Patrycja oczarowała wdziękiem, miękkim głosem, doskonałą dykcją.
  Konkurs ma mieć charakter cykliczny, więc za rok można będzie spróbować i powalczyć o główną nagrodę. Bardzo ważny jest fakt, iż repertuar stanowiły utwory poetów lokalnych, dzięki czemu uczniowie mogli poznać twórców z regionu.
  Opracowała: Izabela Gutowska

 • VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy

  Już po raz ósmy uczniowie ze szkół podstawowych powiatu nowodworskiego, zmagali się w drużynowym konkursie wiedzy z historii, przyrody i matematyki.  Szkolne eliminacje wyłoniły przedstawiciela klas IV, V i VI, którzy wspólnie tworzyli reprezentację swojej szkoły. W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Ostaszewie odbył się finał konkursu, gdzie po bardzo wyrównanej rywalizacji uzyskano następujące wyniki:
  1. Szkoła Podstawowa w Lubieszewie.
  2. Zespół Szkół w Ostaszewie.
  3. Szkoła Podstawowa Nr. 2 w NDG.
  4. Szkoła Podstawowa w Krynicy M.
  5. Szkoła Podstawowa w Stegnie.
  6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drewnicy.
  Podziękowania dla fundatorów nagród:
  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Pani Barbara Wysiecka, Rada Rodziców przy ZS w Ostaszewie, Piekarnia Ewizal Józef Rybicki w Kończewicach, Gmina Ostaszewo, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Wydział Biologi UG w Gdańsku.
  Dziękujemy za udział i gratulujemy.

 • Wycieczka do Krakowa

  Naszą przygodę z Krakowem zaczęliśmy od spotkania się na dworcu PKP Tczew. Klasy 6b z ZS w Ostaszewie oraz klasy 7 z SP z Lichnów wraz z opiekunami A. Borawską i P. Łącką.  Podróż trwała 8 godzin. W Krakowie przywitała Nas piękna pogoda. Od razu udaliśmy się wzdłuż Planty do miejsca naszego zakwaterowania. Dzień drugi pobytu rozpoczęliśmy od wyprawy na Wawel. Zwiedziliśmy Katedrę, Groby Królewskie i Smoczą Jamę. Udaliśmy się na Stare Miasto i wstąpiliśmy do Sukiennic. Po krótkim zwiedzaniu przeszliśmy na prezentację multimedialną, gdzie poznaliśmy ciekawostki i historię Krakowa. Następnie odwiedziliśmy kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza i pomnik Adama Mickiewicza. Kolejny dzień wycieczki zaczęliśmy zwiedzaniem kopalni soli w Wieliczce. Pokonaliśmy 135 m w głąb ziemi, przechodząc przez korytarze i komory. Mijaliśmy po drodze groty solne i przepiękne kaplice w tym najładniejszą kaplicę św. Kingi. Po powrocie do Krakowa zwiedziliśmy ogród botaniczny UJ i wieczorem spacerowaliśmy po Starym Kazimierzu podziwiając architekturę dzielnicy żydowskiej. Atrakcją na Starym mieście był labirynt luster. W czwartek rano pojechaliśmy do ogrodu doświadczeń. Tu uczniowie nad podziw chętnie przyswajali wiadomości i wykazywali się swoją wiedzą z zakresu ciśnienia hydrostatycznego czy akustyki. Po zajęciach udaliśmy się do galerii Plaza, gdzie uczniowie brali udział w lekcji WF-u na kręglach. Wycieczkę uważamy za udaną, zwłaszcza że dopisała nam pogoda i otaczała nas przyjazna atmosfera.

 • Majowe święta

  27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, aby uczcić ważne święta i zamanifestować patriotyzm. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego, a później występy, występy, występy… i tak przez  45 minut. Całość została podzielona na części – 1 maja, 2 maja, 3 maja, 8 maja. Autorzy scenariusza nie chcieli pominąć żadnego ważnego dla każdego Polaka wydarzenia historycznego. Wspaniale zaprezentował się chórek, który złożony był z dziewcząt z klasy 3G. W strojach z epoki wystąpili posłowie na Sejm Czteroletni, w których wcielili się chłopaki również z 3G.Nie znaczy to wcale, że tylko ta klasa przygotowywała występ. Wspaniale spisali się również uczniowie klasy 7b, 6a oraz  5a.  Recytatorzy przedstawili najpiękniejsze patriotyczne strofy; niektórych wierszy uczyli się już wcześniej, inne przygotowane zostały na konkursy, jeszcze inne były dla nich nowością – poradzili sobie z tymi utworami znakomicie. Podczas uroczystości zostały rozdane biało – czerwone kotyliony oraz gołąbki pokoju.
  Nad całością czuwali: I. Gutowska, S. Stefaniak, T. Stroynowski

 • Finał X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

  Najgorsze wcale nie musi być najgorsze
  26 kwietnia w czwartek odbył się  finał X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego o tematyce patriotycznej, wojennej i obozowej w Parku Historycznym w Nowym Dworze Gd.
  W kategorii Gimnazjum wyróżnienie zdobyła Wiktoria Szarkowska. W kategorii Szkoła Podstawowa wyróżnienie zdobył Marcel Książka.
  Nasi uczniowie byli poza podium, ale jury postanowiło wyróżnić ich recytację, bo na to po prostu zasłużyli. Często sportowcy mówią, że zajęcie czwartego miejsca jest najgorsze, bo medal był na wyciągnięcie dłoni. 
  Może nasi uczniowie byli trochę zawiedzeni, ale przy tak wysokim poziomie recytacji w tej edycji konkursu wyróżnienie jest wspaniałym osiągnięciem, dlatego cieszmy się z tego sukcesu, bo Wiktoria i Marcel z naszej szkoły godnie ją prezentowali i znaleźli się w czołówce powiatowych recytatorów.
  Opracowała – I. Gutowska

 • Międzynarodowy Dzień Kostki Rubika

  Dnia 17.04.2018 roku obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA. W naszej szkole odbyły się zawody w układaniu kostki Rubika na czas. Uczniowie zmagali się z kostką o wymiarach 3x3. W zawodach brało udział 3 uczniów: Kacper Werbowski klasa 4b, Oskar Kopytowski klasa 5b oraz Wiktor Maciejewski klasa 6b. Niepokonanym uczestnikiem zawodów okazał się uczeń kl. VIb Wiktor Maciejewski. Jego czas wyniósł 41,41 s. Wiktor jako jedyny ze szkoły zmierzył się z kostką 4x4 osiągając czas 5min 02,73s ; zaś kostkę 5x5 ułożył w 6min 03,94s. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów za rok!
  Opracowała: Paulina Łącka
   

 • X Powiatowy Konkurs Recytatorski

  W dniu 10 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski o tematyce wojennej, patriotycznej i obozowej. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów; w kategorii  Szkoły Podstawowe reprezentantem był Marcel Książka z klasy 6a; Gimnazjum reprezentowały uczennice: Żaneta Czarnogórska z 2a, Sandra Biesiada z 3, Wiktoria Kargol z 3 oraz Wiktoria Szarkowska również z 3 klasy. Po czynnościach wstępnych recytatorzy rozeszli się do dwóch sal zgodnie z grupami wiekowymi i tak Marcel trafił do Sali nr 5 a dziewczyny do nr 7. I zaczęło się….
  Po dwóch godzinach ogłoszono wyniki. Do finału konkursu zakwalifikowali się z naszej szkoły – Wiktoria Szarkowska i Marcel Książka. Do kolejnego etapu muszą przygotować jeszcze jeden utwór do recytacji; trzymajcie kciuki za powodzenie naszych recytatorów, którzy należą do zanikającego gatunku. Wystąpią 26 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim.

 • Powiatowy Konkurs Kultury i Języków Obcych

  Uczniowie naszej szkoły: Daniel Kwiecień, Wiktor Maciejewski i Filip Korytkowski zdobyli 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Kultury i Języków Obcych, który odbył się w Szkole Podstawowej w Sztutowie. Była zdrowa rywalizacja na wysokim poziomie, dużo radości i naprawdę solidna powtórka wiedzy. Dziękujemy uczniom za duże zaangażowanie i dobrą zabawę. 
  Opracowała: Magdalena Natkańska

 • Wiosenny Dzień Integracji

  To już trzecia edycja Dnia Wiosny pod szkolnym tytułem Wiosenny Dzień Integracji. Tego dnia nie idziemy na wagary, nie konkurujemy ze sobą, ale integrujemy się poprzez wspólne działanie. 
  Celem tegorocznej edycji dnia wiosny było uświadomienie uczniom pozytywnych stron naszej szkoły i ukazanie jej jako przyjaznej przestrzeni, w której dzieje się dużo dobergo. Rozpoczęliśmy prezentacją "Mocne strony naszej szkoły". Byliśmy pod dużym wrażeniem! 125 slajdów - wyposażenie multimedialne klas, wydarzenia, uroczystości, konkursy, goście, wycieczki... W naszej szkole dzieje się naprawdę dużo! Potem uczniowie w zespołach klasowych tworzyli wiosenny plakat "Co dobrego ja wnoszę do szkoły?" To zadanie miało na celu przypomnieć uczniom, że szkołę, opinię o niej i jej atmosferę tworzą nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim sami uczniowie. Każda klasa miała też do wykonania jedną część Marzanny, którą potem wspólnie montowali. Ostateczne dzieło było imponujące - Marzanna była piękna! Pieczone kiełbaski i deser uwieńczyły wspólnie spędzone chwile.
  Organizatorki: A. Czeran, S. Stefaniak, M. Natkańska
  Podziękowania dla Joanny Czerwińskiej za przygotowanie prezentacji i wychowawców za współpracę.

 • Międzyszkolny konkurs recytatorski pt. „Przygoda z wierszami Jana Brzechwy”

  „Sum”, „Kłamczucha”, „Żaba”, „Na straganie” – któż nie zna tych wierszy od lat wielu popularnego wśród rodziców i dzieci autora wierszy dla dzieci? 23 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs, czyli niesamowite spotkanie z poezją. 26 recytatorów z 9 szkół zaprezentowało swoje interpretacje utworów znanych i lubianych. A trzeba przyznać, że te interpretacje były cudowne, co pokazuje, że dzieciaki rozumiały teksty i w sobie właściwy sposób je prezentowały. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany; jury , wylosowane przez Marysię, miało bardzo trudne zadanie, aby ustalić lokaty; przyznano 1,2,3 miejsce i 3 wyróżnienia; wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i upominki, aby zapamiętać pobyt w naszej szkole i w Ostaszewie. Opiekunki były zadowolone z wyboru autora, ponieważ wszyscy mają już dosyć wierszy poważnych, trudnych i niekoniecznie zrozumiałych, a Brzechwa jest wdzięcznym poetą i konkurs pokazał, że interpretacji jest bardzo wiele. Wszyscy zebrani z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem słuchali kolejnych wykonań. Dyrektor Beata Zaniewska wręczyła nagrody i rozstaliśmy się z ustaleniem, iż w przyszłym roku szkolnym spotkamy się znowu przy utworach jakiegoś „ sympatycznego” poety, by znów się zasłuchać, zadziwić i kontemplować piękno poezji.
  organizatorki: Izabela Gutowska, Marzena Werbowska

 • Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  W dniu dzisiejszym 19 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły, 10 uczestników to osoby z grupy pierwszej klasy 4 - 6, pozostałe osoby to klasa 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. Uczniowie zmagali się w ciągu 30 minut z 30 pytaniami na testach. Wszyscy uczestnicy kończyli przed czasem. Turniejowi towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. 

  Zwycięzcami w grupie I zostali (Szkoła Podstawowa):
  1. Antonina Jost
  2. Patryk Borkowski
  3. Bartosz Bojarski

  Zwycięzcami w grupie II zostali (7 klasa SP i Gimnazjum):
  1. Marcelina Mikołajczak
  2. Jakub Marnikowski
  3. Justyna Kosałka

  Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i pucharami, a pozostali uczestnicy medalami.
  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

Wydarzenia-galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół
  Szkoła Podstawowa
  z oddziałami gimnazjalnymi
  im. Marynarki Wojennej RP

  ul. Kościuszki 22
  82 - 112 Ostaszewo
  woj. pomorskie

  e-mail: zsostasz@o2.pl
 • ZS w Ostaszewie (sekretariat)
  tel/fax.- 055 247 13 46

  ZS w Ostaszewie (księgowość)
  tel. - 055 246 45 46

  SP w Nowej Cerkwi tel. - 055 247 15 21

  Przedszkole
  tel. - 055 247 13 22

Galeria zdjęć