• MIKOŁAJKI 2022

• W Polsce mikołajki obchodzone są od XVIII wieku. Na początku wręczaliśmy sobie tradycyjne bożonarodzeniowe podarunki, takie jak pierniki i jabłka. Obdarowywaliśmy zazwyczaj bliskie nam osoby dorosłe. Zwyczaj wręczania upominków dzieciom zaczął rozwijać się w Polsce dopiero w XIX wieku.
            6- go grudnia Polacy obdarowują się zazwyczaj drobnymi, symbolicznymi podarunkami. W naszej szkole w tym dniu gościliśmy Mikołaja. Po rozpakowaniu prezentów niektórzy uczniowie, szczególnie z klasy trzeciej, wymyślali własne zabawy.
            Tak mikołajki w 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole....

• ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

• Tradycyjne andrzejki to wspaniała okazja do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. W tym roku świętowaliśmy je 30 listopada.
            Wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Uczennice z klasy III świetnie sprawdziły się w roli „wróżbitek”. Każde dziecko miało możliwość  poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z  „przymrużeniem oka”.
            Zabawie uroku dostarczyły tańce przy muzyce, wspólne pląsy oraz słodki poczęstunek.
            Opracowała: Anna Łopatko