• CodeWeek 2022

• W ubiegłym tygodniu uczniowie z klas I-III, dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną oraz młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu CodeWeek 2022. Ćwiczyliśmy kodowanie, odkodowywanie, logiczne myślenie.
            CodeWeek jest inicjatywą promującą programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Było super

Sylwia Korytkowska

• Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub

• W dniu 21.10.2022 Małgorzata Niezbecka z klasy 8a i Kinga Jagielska z klasy 8b reprezentowały Naszą Szkołę na Mistrzostwach Szkół w Rummikub w Sztumie. Małgosi zabrakło kilka małych punktów, aby dostać się do półfinału (20 miejsce w Polsce). Dziewczyny walczyły dzielnie.
            Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych grach.

• Pasowanie pierwszoklasistów

• 13 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Wycieczka do nadmorskiego lasu

• Każda  pora  roku  stwarza  okazję  do  obserwowania  bogactw  przyrody  i  różnych  zjawisk  z  nią  związanych. 19 września 2022r wykorzystując piękną pogodę wyjechaliśmy na wycieczkę. Dzięki  wycieczce autokarowej do Jantaru, dzieci z klas I – III mogły poznać  leśne środowisko  przyrodnicze i środowisko nadmorskie.Zebrany  w  czasie  wycieczki  materiał  przyrodniczy  wzbogacił  nasz „kącik  przyrody”. Będzie  wykorzystywany  do  wielu  zajęć  plastycznych i dydaktycznych,  dzięki  którym  staną się  one  bardziej  atrakcyjne.

• Spotkanie z policjantami - akcja edukacyjna

• Nowa galeria Spotkanie z policjantami - akcja edukacyjna została dodana do albumu fotograficznego

28 września 2022 roku w szkole w Nowej Cerkwi odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim. W czasie spotkania dzieci poznały i utrwaliły sobie zasady związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu i na podwórku. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania, opowiadały o różnych zdarzeniach ze swojego życia. Na koniec spotkania dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć