• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

• Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego  „100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI” , organizowanego przez ZS w Ostaszewie. Na wstępie pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom konkursu i pogratulować wspaniałych pomysłów, głębokich przemyśleń. To bardzo cieszy, kiedy młodzi ludzie tak bardzo utożsamiają się ze swoją Ojczyzną. Komisja miała bardzo trudne zadanie. Tak naprawdę uznanie należy się każdemu autorowi prac. Po ich obejrzeniu komisja przyznała następujące miejsca:
            KATEGORIA I
            MIEJSCE I : Zofia Czarnecka- Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Gd.
            MIEJSCE II ex aequo: Roksana Wojtkowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Gd., Jagoda Raboszuk – Zespół Szkół w Ostaszewie
            MIEJSCE III: Alicja Czarnecka- Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Gd.
            WYRÓŻNIENIA: Julia Mika- Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Dworze Gd., Natalia Madej- Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Gd.
            W kategorii II komisja przyznała WYRÓŻNIENIE: Amelia Reich- - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Gd.
            Serdecznie gratulujemy.
            Opracowała: Joanna Wójtowicz

• Akcja - „Wymień butelkę na drzewko!”

• W dniu dzisiejszym uczennica naszej szkoły wymieniła zebrane butelki plastikowe, które zbieraliśmy przez miniony tydzień w Zespole Szkół w Ostaszewie  na drzewka i krzewy. Organizatorem akcji jest Klub Nowodworski i Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Nowym w Nowym Dworze Gdańskim. Wspierali: Żuławski Park Historyczny, Miasto i Gmina Nowy Dwór Gdański, EKO-PUNKT organizacja odzysku S.A, Salwinia Ekoklub. Dzięki ogłoszeniu akcji przez naszych  wolontariuszy i ich zaangażowaniu udało się nam zebrać 200 sztuk butelek, co zaowocowało otrzymaniem 20 sadzonek. Drzewka zostaną posadzone na terenie szkoły.
            Mini videorelacja pod adresem:

• Obchody Święta Niepodległości

• Ojczyzna wolna, znowu wolna ...
            To słowa z wiersza, który został zaprezentowany podczas tegorocznych i wyjątkowych obchodów Święta Niepodległości. Nasza szkoła na 100 lat odzyskania niepodległości zorganizowała apel w dniu 9 listopada i jednocześnie wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu państwowego, do której przystąpiło 24 tysiące szkół i przedszkoli z całej Polski. Recytatorzy i chór, czyli uczniowie z klas VI, VIIa, VIII, III, wykonywali przygotowane przez siebie utwory z niezwykłym zaangażowaniem, skupieniem i stosowną do okazji powagą. Widzowie mogli wysłuchać pięknych wierszy miedzy innymi „Inwokacji” , Hymnu do miłości ojczyzny”, Kwiatów polskich” oraz pieśni patriotycznych takich jak „Rota” , „Taki kraj”, „ Żeby Polska” itp. Aby uatrakcyjnić występ, na ekranie pojawiały się obrazy z przeszłości lub współczesne krajobrazy naszej wolnej i pięknej Ojczyzny.
            Ten sam program młodzież przedstawiła na uroczystości w dniu 11 listopada w Nowej Cerkwi. Obu występom towarzyszył dzielnie Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół w Ostaszewie. Dzieci i młodzież godnie i czynnie uczcili obchody stulecia odzyskania niepodległości.
            Opracowała: Izabela Gutowska

• Przedszkolaki i Święto Niepodległości

• Przedszkolaki z grupy 5-latków, również uczestniczyły w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości, z przejęciem odśpiewały hymn Polski wspólnie z uczniami całej szkoły.

Opracowała: Wiesława Rajczewska

• Nowa akcja charytatywna

• Ruszyła następna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu. Dwa razy w tygodniu wolontariusze czytają książeczki dla młodszych kolegów z grupy 5 -latków w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

• Pomoc zwierzętom ze schroniska

• Październik jest miesiącem dobroci dla  zwierząt. W związku z tym uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach pomocy czworonogów zrobili  gazetkę na ten temat oraz zorganizowali akcję charytatywną "Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska".
            Wszyscy chętni uczniowie włączają się w tę akcje z potrzeby niesienia pomocy mniejszym, potrzebującym istotom.

• Akcja „Światełko pamięci”.

• Uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu w dniu 26 października 2018 r. w ramach swojej działalności posprzątali teren z liści wokół grobu księży oraz wokół grobu nieznanego żołnierza oraz oczyścić nagrobki. Zorganizowali również akcję "Światełko pamięci", która trwała do 29 października. W dniu dzisiejszym 31 październik 2018 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu zapalili na grobach "Światełka pamięci", symbolizujące pamięć o zmarłych pracownikach, uczniach naszej szkoły oraz duchownych i grobie nieznanego żołnierza.
            Sylwia Korytkowska