Wolontariusze Zespołu Szkół w Ostaszewie prowadzili zbiórkę słodyczy dla zaprzyjaźnionego domu opieki nad dziećmi. Zebraliśmy dużo słodyczy, ktore zostały zapakowane w 2 piękne prezenty. Przekazaliśmy je siostrze, która odebrała je od nas. W imieniu dzieci złożyła serdeczne podziękowania za dar płynący z Waszych serc kochani uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.
Serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarności.
Szkolne Koło Wolontariatu
Aktualności
Zbiórka słodyczy
Kartki do hospicjum
Nasi wolontariusze wykonali kartki świąteczne, które otrzymali od nas podopieczni nowodworskiego przyszpitalnego hospicjum. Osoby przebywające w hospicjum były uszczęśliwione, że młodzież pamięta o osobach starszych.
Szkolne Koło Wolontariatu
5 grudnia - Dzień Wolontariusza
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu podziękowali swoim wolontariuszom za ich dotychczasową pracę. Wspólnie spędziliśmy miło czas przy poczęstunku i rozmowie. W naszym spotkaniu uczestniczył również Pan dyrektor.
Jesteśmy z Was dumni kochani wolontariusze.1
„Szatan z siódmej klasy” w wykonaniu Teatru Powszechnego z Krakowa
W dniu 29 listopada klasy piąte, szósta, siódma i ósma miały możliwość obejrzeć spektakl zrealizowany na podstawie lektury obowiązkowej w szkole podstawowej. Twórczość Kornela Makuszyńskiego dla dzieci i młodzieży jest bardzo bogata, ale najbardziej znaną książką jest „Szatan z siódmej klasy”. Główny bohater zadziwia czytelników ogromnym talentem detektywistycznym i sposobem postępowania wobec kolegów z klasy. Tak właśnie było w sztuce, którą uczniowie obejrzeli w miniony piątek. Zaskoczeniem dla tych, którzy znają i pamiętają treść powieści, było nowatorskie podejście do tego znanego utworu; reżyser wzbogacił wydarzenia o nowoczesne elementy, zastosował wiele współczesnych związków frazeologicznych, wprowadził dużo wpadającej w ucho muzyki w postaci kilku piosenek, odświeżył niektóre postacie – po prostu dostosował tekst do współczesnych realiów. Na scenie dekoracji było niewiele, a wciąż się zmieniała, w czym brali udział aktorzy wcielający się w poszczególne role, nie zabrakło efektów w postaci wystrzałów, tańca czy światła. Całość zrealizowana była ciekawie, ale dość daleko odbiegała od treści lektury, co nasi uczniowie zauważyli dość szybko; jednym się takie podejście spodobało, inni byli zawiedzeni. Dużym mankamentem tego występu była kiepska sala, co utrudniało widzom oglądanie. Dobrze, że nasza grupa, która liczyła 106 osób, miała miejsca w pierwszych rzędach, bo mogliśmy dokładnie śledzić ruch sceniczny i zauważyć to, czego nie widzieli uczniowie z dalszych rzędów – Adaś Cisowski miał w tylnej kieszeni telefon komórkowy, a takich gadżetów w czasie wydarzeń powieści nie było. Spektakl był ciekawy, bo twórcy podeszli do niego nowatorsko.
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Czerwiec 2019
- Kwiecień 2019
- Wszystkie