• Międzyszkolny Konkurs Recytatorski –„ Żuławy – moja mała Ojczyzna”
          • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski –„ Żuławy – moja mała Ojczyzna”

          • 25 maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Drewnicy odbył się konkurs recytatorski, w którym uczestniczyło dwudziestu recytatorów ze szkół podstawowych.
            Komisja konkursowa wybrała laureatów, wśród których wyróżniona została Patrycja Olszewska z naszej szkoły z klasy 5a. Patrycja oczarowała wdziękiem, miękkim głosem, doskonałą dykcją.
            Konkurs ma mieć charakter cykliczny, więc za rok można będzie spróbować i powalczyć o główną nagrodę. Bardzo ważny jest fakt, iż repertuar stanowiły utwory poetów lokalnych, dzięki czemu uczniowie mogli poznać twórców z regionu.
            Opracowała: Izabela Gutowska

        • VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy
          • VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy

          • Już po raz ósmy uczniowie ze szkół podstawowych powiatu nowodworskiego, zmagali się w drużynowym konkursie wiedzy z historii, przyrody i matematyki.  Szkolne eliminacje wyłoniły przedstawiciela klas IV, V i VI, którzy wspólnie tworzyli reprezentację swojej szkoły. W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Ostaszewie odbył się finał konkursu, gdzie po bardzo wyrównanej rywalizacji uzyskano następujące wyniki:
            1. Szkoła Podstawowa w Lubieszewie.
            2. Zespół Szkół w Ostaszewie.
            3. Szkoła Podstawowa Nr. 2 w NDG.
            4. Szkoła Podstawowa w Krynicy M.
            5. Szkoła Podstawowa w Stegnie.
            6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drewnicy.
            Podziękowania dla fundatorów nagród:
            Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Pani Barbara Wysiecka, Rada Rodziców przy ZS w Ostaszewie, Piekarnia Ewizal Józef Rybicki w Kończewicach, Gmina Ostaszewo, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Wydział Biologi UG w Gdańsku.
            Dziękujemy za udział i gratulujemy.

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          • Naszą przygodę z Krakowem zaczęliśmy od spotkania się na dworcu PKP Tczew. Klasy 6b z ZS w Ostaszewie oraz klasy 7 z SP z Lichnów wraz z opiekunami A. Borawską i P. Łącką.  Podróż trwała 8 godzin. W Krakowie przywitała Nas piękna pogoda. Od razu udaliśmy się wzdłuż Planty do miejsca naszego zakwaterowania. Dzień drugi pobytu rozpoczęliśmy od wyprawy na Wawel. Zwiedziliśmy Katedrę, Groby Królewskie i Smoczą Jamę. Udaliśmy się na Stare Miasto i wstąpiliśmy do Sukiennic. Po krótkim zwiedzaniu przeszliśmy na prezentację multimedialną, gdzie poznaliśmy ciekawostki i historię Krakowa. Następnie odwiedziliśmy kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza i pomnik Adama Mickiewicza. Kolejny dzień wycieczki zaczęliśmy zwiedzaniem kopalni soli w Wieliczce. Pokonaliśmy 135 m w głąb ziemi, przechodząc przez korytarze i komory. Mijaliśmy po drodze groty solne i przepiękne kaplice w tym najładniejszą kaplicę św. Kingi. Po powrocie do Krakowa zwiedziliśmy ogród botaniczny UJ i wieczorem spacerowaliśmy po Starym Kazimierzu podziwiając architekturę dzielnicy żydowskiej. Atrakcją na Starym mieście był labirynt luster. W czwartek rano pojechaliśmy do ogrodu doświadczeń. Tu uczniowie nad podziw chętnie przyswajali wiadomości i wykazywali się swoją wiedzą z zakresu ciśnienia hydrostatycznego czy akustyki. Po zajęciach udaliśmy się do galerii Plaza, gdzie uczniowie brali udział w lekcji WF-u na kręglach. Wycieczkę uważamy za udaną, zwłaszcza że dopisała nam pogoda i otaczała nas przyjazna atmosfera.

        • Majowe święta
          • Majowe święta

          • 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, aby uczcić ważne święta i zamanifestować patriotyzm. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego, a później występy, występy, występy… i tak przez  45 minut. Całość została podzielona na części – 1 maja, 2 maja, 3 maja, 8 maja. Autorzy scenariusza nie chcieli pominąć żadnego ważnego dla każdego Polaka wydarzenia historycznego. Wspaniale zaprezentował się chórek, który złożony był z dziewcząt z klasy 3G. W strojach z epoki wystąpili posłowie na Sejm Czteroletni, w których wcielili się chłopaki również z 3G.Nie znaczy to wcale, że tylko ta klasa przygotowywała występ. Wspaniale spisali się również uczniowie klasy 7b, 6a oraz  5a.  Recytatorzy przedstawili najpiękniejsze patriotyczne strofy; niektórych wierszy uczyli się już wcześniej, inne przygotowane zostały na konkursy, jeszcze inne były dla nich nowością – poradzili sobie z tymi utworami znakomicie. Podczas uroczystości zostały rozdane biało – czerwone kotyliony oraz gołąbki pokoju.
            Nad całością czuwali: I. Gutowska, S. Stefaniak, T. Stroynowski

        • Finał X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
          • Finał X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

          • Najgorsze wcale nie musi być najgorsze
            26 kwietnia w czwartek odbył się  finał X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego o tematyce patriotycznej, wojennej i obozowej w Parku Historycznym w Nowym Dworze Gd.
            W kategorii Gimnazjum wyróżnienie zdobyła Wiktoria Szarkowska. W kategorii Szkoła Podstawowa wyróżnienie zdobył Marcel Książka.
            Nasi uczniowie byli poza podium, ale jury postanowiło wyróżnić ich recytację, bo na to po prostu zasłużyli. Często sportowcy mówią, że zajęcie czwartego miejsca jest najgorsze, bo medal był na wyciągnięcie dłoni. 
            Może nasi uczniowie byli trochę zawiedzeni, ale przy tak wysokim poziomie recytacji w tej edycji konkursu wyróżnienie jest wspaniałym osiągnięciem, dlatego cieszmy się z tego sukcesu, bo Wiktoria i Marcel z naszej szkoły godnie ją prezentowali i znaleźli się w czołówce powiatowych recytatorów.
            Opracowała – I. Gutowska

        • Międzynarodowy Dzień Kostki Rubika
          • Międzynarodowy Dzień Kostki Rubika

          • Dnia 17.04.2018 roku obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA. W naszej szkole odbyły się zawody w układaniu kostki Rubika na czas. Uczniowie zmagali się z kostką o wymiarach 3x3. W zawodach brało udział 3 uczniów: Kacper Werbowski klasa 4b, Oskar Kopytowski klasa 5b oraz Wiktor Maciejewski klasa 6b. Niepokonanym uczestnikiem zawodów okazał się uczeń kl. VIb Wiktor Maciejewski. Jego czas wyniósł 41,41 s. Wiktor jako jedyny ze szkoły zmierzył się z kostką 4x4 osiągając czas 5min 02,73s ; zaś kostkę 5x5 ułożył w 6min 03,94s. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów za rok!
            Opracowała: Paulina Łącka
             

        • X Powiatowy Konkurs Recytatorski
          • X Powiatowy Konkurs Recytatorski

          • W dniu 10 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski o tematyce wojennej, patriotycznej i obozowej. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów; w kategorii  Szkoły Podstawowe reprezentantem był Marcel Książka z klasy 6a; Gimnazjum reprezentowały uczennice: Żaneta Czarnogórska z 2a, Sandra Biesiada z 3, Wiktoria Kargol z 3 oraz Wiktoria Szarkowska również z 3 klasy. Po czynnościach wstępnych recytatorzy rozeszli się do dwóch sal zgodnie z grupami wiekowymi i tak Marcel trafił do Sali nr 5 a dziewczyny do nr 7. I zaczęło się….
            Po dwóch godzinach ogłoszono wyniki. Do finału konkursu zakwalifikowali się z naszej szkoły – Wiktoria Szarkowska i Marcel Książka. Do kolejnego etapu muszą przygotować jeszcze jeden utwór do recytacji; trzymajcie kciuki za powodzenie naszych recytatorów, którzy należą do zanikającego gatunku. Wystąpią 26 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim.

        • Powiatowy Konkurs Kultury i Języków Obcych
          • Powiatowy Konkurs Kultury i Języków Obcych

          • Uczniowie naszej szkoły: Daniel Kwiecień, Wiktor Maciejewski i Filip Korytkowski zdobyli 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Kultury i Języków Obcych, który odbył się w Szkole Podstawowej w Sztutowie. Była zdrowa rywalizacja na wysokim poziomie, dużo radości i naprawdę solidna powtórka wiedzy. Dziękujemy uczniom za duże zaangażowanie i dobrą zabawę. 
            Opracowała: Magdalena Natkańska

        • Wiosenny Dzień Integracji
          • Wiosenny Dzień Integracji

          • To już trzecia edycja Dnia Wiosny pod szkolnym tytułem Wiosenny Dzień Integracji. Tego dnia nie idziemy na wagary, nie konkurujemy ze sobą, ale integrujemy się poprzez wspólne działanie. 
            Celem tegorocznej edycji dnia wiosny było uświadomienie uczniom pozytywnych stron naszej szkoły i ukazanie jej jako przyjaznej przestrzeni, w której dzieje się dużo dobergo. Rozpoczęliśmy prezentacją "Mocne strony naszej szkoły". Byliśmy pod dużym wrażeniem! 125 slajdów - wyposażenie multimedialne klas, wydarzenia, uroczystości, konkursy, goście, wycieczki... W naszej szkole dzieje się naprawdę dużo! Potem uczniowie w zespołach klasowych tworzyli wiosenny plakat "Co dobrego ja wnoszę do szkoły?" To zadanie miało na celu przypomnieć uczniom, że szkołę, opinię o niej i jej atmosferę tworzą nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim sami uczniowie. Każda klasa miała też do wykonania jedną część Marzanny, którą potem wspólnie montowali. Ostateczne dzieło było imponujące - Marzanna była piękna! Pieczone kiełbaski i deser uwieńczyły wspólnie spędzone chwile.
            Organizatorki: A. Czeran, S. Stefaniak, M. Natkańska
            Podziękowania dla Joanny Czerwińskiej za przygotowanie prezentacji i wychowawców za współpracę.

        • Międzyszkolny konkurs recytatorski pt. „Przygoda z wierszami Jana Brzechwy”
          • Międzyszkolny konkurs recytatorski pt. „Przygoda z wierszami Jana Brzechwy”

          • „Sum”, „Kłamczucha”, „Żaba”, „Na straganie” – któż nie zna tych wierszy od lat wielu popularnego wśród rodziców i dzieci autora wierszy dla dzieci? 23 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs, czyli niesamowite spotkanie z poezją. 26 recytatorów z 9 szkół zaprezentowało swoje interpretacje utworów znanych i lubianych. A trzeba przyznać, że te interpretacje były cudowne, co pokazuje, że dzieciaki rozumiały teksty i w sobie właściwy sposób je prezentowały. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany; jury , wylosowane przez Marysię, miało bardzo trudne zadanie, aby ustalić lokaty; przyznano 1,2,3 miejsce i 3 wyróżnienia; wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i upominki, aby zapamiętać pobyt w naszej szkole i w Ostaszewie. Opiekunki były zadowolone z wyboru autora, ponieważ wszyscy mają już dosyć wierszy poważnych, trudnych i niekoniecznie zrozumiałych, a Brzechwa jest wdzięcznym poetą i konkurs pokazał, że interpretacji jest bardzo wiele. Wszyscy zebrani z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem słuchali kolejnych wykonań. Dyrektor Beata Zaniewska wręczyła nagrody i rozstaliśmy się z ustaleniem, iż w przyszłym roku szkolnym spotkamy się znowu przy utworach jakiegoś „ sympatycznego” poety, by znów się zasłuchać, zadziwić i kontemplować piękno poezji.
            organizatorki: Izabela Gutowska, Marzena Werbowska

        • Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
          • Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          • W dniu dzisiejszym 19 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły, 10 uczestników to osoby z grupy pierwszej klasy 4 - 6, pozostałe osoby to klasa 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. Uczniowie zmagali się w ciągu 30 minut z 30 pytaniami na testach. Wszyscy uczestnicy kończyli przed czasem. Turniejowi towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. 

            Zwycięzcami w grupie I zostali (Szkoła Podstawowa):
            1. Antonina Jost
            2. Patryk Borkowski
            3. Bartosz Bojarski

            Zwycięzcami w grupie II zostali (7 klasa SP i Gimnazjum):
            1. Marcelina Mikołajczak
            2. Jakub Marnikowski
            3. Justyna Kosałka

            Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i pucharami, a pozostali uczestnicy medalami.
            Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

        • Urodziny liczby Pi
          • Urodziny liczby Pi

          • Dnia 14-15.03.2018 w Zespole Szkół w Ostaszewie na lekcjach matematyki świętowaliśmy urodziny Liczby Pi.
            Na początku uczniowie poznali historię liczby Pi i dlaczego akurat w tych dniach świętujemy jej urodziny.
            Następnie zostały przedstawione ciekawostki związane z liczbą Pi. Kolejną atrakcją była wspólna krzyżówka oraz wisielec.
            Po części teoretycznej przeszliśmy do części praktycznej m.in.:
            -doświadczenie związane z definicją
            - sudoku 3 poziomy
            - tangram
            - rysunki dla młodszych
            - wypisywanie słów z literą Pi
            - konkurs na najdłuższe rozwinięcie dziesiętne.
            Było bardzo dużo wiedzy a zarazem dużo zabawy i przyjemności
            Opracowała: Paulina Łącka

        • Szkolny konkurs recytatorski
          • Szkolny konkurs recytatorski

          • wyniki konkursu:

            1 miejsce – Rafał Niezbecki kl. IVa
            2 miejsce – Kornelia Czarnecka kl. VIa
            3 miejsce – Patrycja Olszewska kl. Va                                              

            Wyróżnienia otrzymali:
            Julia Wycichowska klasa Va, Hubert Ciżmowski klasa IVa, Amelia Książka klasa IVa.

            7 marca 2018 roku odbył się szkolny etap konkursu, aby wyłonić laureatów do etapu międzyszkolnego, który odbędzie w naszej szkole 23 marca; ekipę już mamy, więc pozostało ćwiczyć i życzyć laureatom dalszych sukcesów, a dla recytatorów duże gratulacje za odwagę w pokonywaniu własnych słabości.
            Organizatorzy: I. Gutowska, M. Werbowska

          • Akcja pomocy dla zwierząt

          • W grudniu 2017 r. w naszej szkole zorganizowana została akcja charytatywna pod hasłem „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska" dla Przytuliska z Nowego Dworu Gdańskiego przy Ochotniczej Straży Pożarnej, która została tam przekazana podczas ferii zimowych.

            Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w przytuliska, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Sylwia Korytkowska, która zbiórkę prowadziła wraz z panią Agatą Pąsik. Cieszymy się, że tak wielu uczniów ze szkoły wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zebraliśmy około 45 kg suchej karmy, puszki, smycze, obroże, miski. 

            Serdecznie dziękujemy

        • Profilaktyka jest cool
          • Profilaktyka jest cool

          • Dnia 23.01.2018 klasa VIb oraz IIb gimnazjum wykorzystali nagrodę, którą wygrali w konkursie profilaktycznym "Profilaktyka jest cool". Uczniowie byli na zajęciach w-f w JUMPCITY w Gdańsku. Oprócz tego uczniowie zwiedzali Uniwersytet Gdański m.in. wydział Biologii - odwiedzili tam jaskinię bursztynu, szkielety zwierząt oraz mrowiska. Było dużo zabawy oraz cennej nauki.
            Opracowała: Paulina Łącka

        • Dzień Babci
          • Dzień Babci

          • W ramach projektu edukacyjnego uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami grup projektowych przygotowali spotkanie pod hasłem "Dziatki dziadkom i dziadki dziatkom", które odbyło się w dniu 24 stycznia 2018 roku w holu Zespołu Szkół w Ostaszewie. Organizatorom przyświecała myśl, że zarówno wnuki od Seniorów, jak i Seniorzy od wnuków mogą się czegoś nauczyć. Był to jednocześnie ukłon z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na spotkaniu przy kawie, herbacie i cieście dzieci wręczyły laurki, „informator seniora”, „kopertę życia”; oprócz tego była krótka część artystyczna i konkursy – przyszywanie guzika, kalambury, karmienie wnuka, szydełkowanie; zebrani wspólnie z nauczycielami i wnukami śpiewali kolędy oraz inne popularne piosenki. Po wspólnym biesiadowaniu padła propozycja, żeby zorganizować kolejne spotkanie, na którym seniorzy nauczyliby się obsługi komputera lub udoskonalili umiejętności w tym zakresie.
             

        • 26 finał WOŚP
          • 26 finał WOŚP

          • W Zespole Szkół w Ostaszewie w dniu 14 stycznia miał miejsce 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się pobić rekord zbiórki z kwotą 7485,90 złotych. Atrakcji tego dnia nie brakowało: imprezę otworzył koncert Katarzyny Matysiak, przez niemal cały czas trwania uroczystości odbywały się występy artystyczne, uruchomione zostały sale gier i zabaw, a w specjalnie przygotowanym bufecie można się było posilić na ciepło i słodko. Występ najmłodszej grupy uczniów porwał zgromadzonych. Również kolaż słowno-muzyczny przygotowany pod czujnym okiem wychowawcy przez klasę II gimnazjalną zrobił duże wrażenie i poruszył publiczność. Ciekawość zgromadzonych wzbudził swoim występem zespół „Żuławianki”. Wielką popularnością wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy. Uwagę przyciągało stoisko wystawowe Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”, przy którym można było dowiedzieć się, jakie ptaki zamieszkują nasze tereny. Gościliśmy również strażaków, którzy uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy. Największe emocje wzbudziła jednak licytacja, podczas której można było nabyć wiele ciekawych i atrakcyjnych przedmiotów. Imprezę zamknęło tradycyjne „światełko do nieba”. Cała suma zebrana podczas 26 finału WOŚP przekazana zostanie na leczenie noworodków.
            Tekst i zdjęcia: ZS Ostaszewo

        • Świąteczna paczka
          • Świąteczna paczka

          • Przed świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół w Ostaszewie odbyła się zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu. Panie Sylwia Korytkowska i Agata Pąsik zorganizowały szkolną akcję charytatywną, której celem było zebranie słodyczy dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu. Przez okres niecałego miesiąca tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli możliwość podzielenia się z najmłodszymi czymś słodki. Pomaganie daje radość płynącą z kontaktu z drugą osobą oraz z poczucia czynienia dobra. W pomaganiu kierujemy się na potrzeby i pragnienia innych. Dzięki zaangażowaniu się w akcję poprzez przyniesienie słodyczy mogliśmy przygotować naprawdę duże trzy słodkie paczki. 
            Przed wigilią Bożego Narodzenia podarunek został przekazany na ręce siostry Elwiry, która przekazała nasze paczki dzieciom. Za przekazane słodycze otrzymaliśmy podziękowania od sióstr i dzieci. Nieduży to gest, ale owocujący dziecięcą radością, tym bardziej cieszącą, że wywołaną w okresie przedświątecznym. Być może, choć w tak niewielkim stopniu, udało się ożywić – przynajmniej na chwilę – magię świąt i czar św. Mikołaja.

            Sylwia Korytkowska

          • Trampoliny i kino, czyli sposób na sobotę

          • 9 grudnia grupy projektowe ruszyły w rejs autobusem do Gdańska, aby tunelem pod Martwą Wisłą dojechać do stadionu Energa; tam właśnie znajduje się Fun arena, w której odbyły się zajęcia sportowe, czyli skoki na trampolinach pod czujnym okiem trenera. Trzeba dodać, że ten trener na samym wstępie podniósł adrenalinę dziewczynom, bo był bardzo młody, ale też bardzo profesjonalny i dużo wymagał. Imponująca była też ilość i jakość trampolin. Takie zwykłe skoki a przyczyniają się do poprawy koordynacji, powodują skupianie uwagi na utrzymaniu równowagi, koordynują prace błędnika i ……
            W porze obiadowej niestety wygrało „śmieciowe” jedzenie, ale uczestnicy nie mają go na co dzień, więc poczuli się rozgrzeszeni.
            Po dawce ćwiczeń sportowych – kino, czyli dla każdego coś miłego; cała grupa podzieliła się na mniejsze dwie , aby udać się do dwu sal w Cinema. Nie chcieliśmy nikogo zmuszać do oglądania filmu, na który być może nie mieli ochoty, stąd taki podział i dwa różne seanse.  W kinie oczywiście wygodne miejsca, jakiś popcorn, wcześniej  lody czy coś tam jeszcze innego.
            Czas upłynął szybko, w drodze powrotnej nad dobrym nastrojem czuwał jeden z uczestników, który zabawiał wszystkich śląskimi nazwami i powiedzonkami . Był jeszcze powrót do kina już z drogi, bo okazało się, że nie mieliśmy jednego ……. plecaka, uczestnicy byli wszyscy. Pan kierowca bez namysłu zawrócił niczym krążownikiem szos, abyśmy mogli odzyskać zgubę; udało się – zaginiony w sali kinowej zapłakany plecak odnalazł się w biurze kina. 
            Do Ostaszewa dojechaliśmy w dość dobrych humorach i koniec sobotniego wypadu. Nad całością czuwali opiekunowie grup projektowych – I. Gutowska oraz M. Seweryński.

          • Mikołajki w teatrze

          • „Opowieść wigilijna” Dickensa to książka, która w każdej odsłonie jest fascynująca i przede wszystkim ponadczasowa. Klasy 4-6 Szkoły Podstawowej w Ostaszewie miały okazję do obejrzenia 6 grudnia spektaklu w Teatrze Dramatycznym w Elblągu, który sięgnął po tę powieść, aby pokazać młodym ludziom, jak lepiej  żyć z innymi.
            Spektakl podzielony został na dwie części, z których pierwsza była barwniejsza i bardziej kolorowa od drugiej. Widzowie reagowali na pojawiające się na scenie duchy – zjawy; były krzyki przerażenia młodszej części widowni, bo zauważyć trzeba, iż na sali teatralnej byli uczniowie od lat 10 do 15, czyli przekrój wiekowy dosyć duży. Nie powinno to nikogo dziwić, bo treść i przesłanie spektaklu były ponadczasowe i ponadwiekowe; skąpstwo, złośliwość i nienawiść do Świąt Bożego Narodzenia  Scrooga nikomu się nie podobają.
            Spektakl opowiadał o bogatym ale skąpym starcu, który zmienia się na lepsze pod wpływem duchów. Taka wizja reżyserska spektaklu musiała przynieść  jego powodzenie. Również muzyka znakomicie oddawała  nastrój, a do tego jeszcze wspaniałe kostiumy i scenografia -  to wszystko jest godne podziwu, a efekt połączenia wszystkich jego składników był świetny.
            Niezależnie od prezentów, które dzieci wcześniej otrzymały, spektakl był kolejnym, ale jakże innym.
            Organizator: I. Gutowska

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Ostaszewie
      • ZS w Ostaszewie (sekretariat) tel/fax.- 055 247 13 46 ZS w Ostaszewie (księgowość) tel. - 055 246 45 46 SP w Nowej Cerkwi tel. - 055 247 15 21 Przedszkole tel. - 055 247 13 22
      • Szkoła Podstawowa im. Marynarki Wojennej RP ul. Kościuszki 22 82 - 112 Ostaszewo woj. pomorskie e-mail: sekretariat@zsostaszewo.pl ---------------------------- Inspektor Ochrony Danych: Łukasz Mielnik e-mail: iod@mainsoft.pl Poland
    • Logowanie