• V Dzień Osadnika

• W tym roku "Dzień osadnika" odbył się 06.10 w Nowym Dworze Gd. Przedstawiciele Zespołu Szkół wraz z nauczycielami oraz swoimi rodzinami wzięli udział w tym wydarzeniu pierwszy raz. Niecodzienna sceneria, ubiory przybyłych osadników oraz muzyka, przeniosły tłumy uczestników w odległe czasy. Przemarsz rozpoczął się o godz 11.30 zaręczynami młodych osadników na ul Dworcowej. Orszak weselny podążył na plac obok Muzeum Żuławskiego. Pod Pomnikiem Osadników dzieci oddały hołd oraz złożyły kwiaty. Przemarsz zakończył się ślubem oraz weselem Młodych Osadników, którzy stanowili symbol Nowego Czasu. Dla weselników przygotowany był poczęstunek oraz zabawy przy muzyce. Dzieci odwiedziły Muzeum Żuławskie, gdzie wysłuchały opowieści Osadnika. Podziwiać mogliśmy przedmioty, narzędzia oraz wyposażenia dawnych domów. Nadawane były również imienne akty NADANIA ziemi, inwentarza oraz budynków. Niezwykłe, smutne a zarazem wspaniałe chwile i historie życia niejednego pradziadka tej Ziemi.Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji. Każdy z uczestników obchodów V Dnia Osadnika, za godne reprezentowanie szkoły i uczczenie pamięci Przybyszy otrzymał dyplom, ledową bransoletkę, kropkę pochwalną na Karcie Pochwał, odznakę Dobrego Zachowania oraz słodkości. Dla pozostałych uczniów klasy  było również  "coś słodkiego". ? Pragniemy podziękować rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas i trud związany z przygotowaniem oraz uczestniczeniem. Dziękujemy Państwu serdecznie.
            Opracowała: Katarzyna Oniszko

• "Bo w przedszkolu..."

• Pierwsze dni w przedszkolu to zawsze okres trudny zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Maluchy z grupy 3-latków świetnie sobie radzą, wesoło się bawią, zjadają pyszne obiadki, odpoczywają. Przedszkole dla dzieci to naprawdę fajne miejsce, pełne rówieśników. Dzieciaki się socjalizują, rozwijają, uczą nowych umiejętności i współżycia w grupie.